RSS
Obec Hubice
ObecHubice

Oznam

Milí občania, Je mi nesmierne ľúto toho,  čo čítam na FB

Milí občania, 

Je mi nesmierne ľúto toho,  čo čítam na FB. Ja patrím k tej skupine, čo FB moc nepoužíva, a preto aj málokedy reagujem. Bola by som nesmierne rada, keby ste Vaše otázky posielali  priamo na emailovú adresu: starostka@hubice.sk, ešte radšej, keby ste zavolali, alebo prišli na úrad (nevzťahuje sa na momentálnu situáciu vzhľadom na COVID-19). Rada sa zoznámim s Vami osobne. 
Komunálny odpad
Tiež iba s poľutovaním Vám viem povedať, že v dobe v ktorej žijeme je odpad jedna z najdrahších komodít, za ktoré si musí KAŽDÝ ZAPLATIŤ a prijať zodpovednosť za vyprodukovaný množstvo. Ako spoločnosť sa musíme snažiť znížiť množstvo odpadu a na nešťastie  k tomu  zatiaľ nie je dostatočná snaha jednotlivcov.
Keď sme na konci roka mali všetky informácie, čo sa týka zdražovania a tiež  nákladov, ktoré sme mali za uplynulý rok, všetko sme hneď dávali na web stránku obce a tiež aj na FB. Je pravdou, že sme to neposielali do každej domácnosti. Pri platbách za KO,  sme pre Vás mali pripravené všetky podklady a informácie k vysvetleniu. Ak na DÚ budete vynášať komunálny odpad, v poriadku, ale treba zaň zaplatiť, v inom prípade patrí do smetného kontajnera. Obec nemá za úlohu platiť za odpad. Robíme len sprostredkovateľa medzi Vami a zberovou spoločnosťou, skládkou odpadu atď.  
Už teraz máme dobrovoľníkov, ktorí zberajú po ľuďoch odpadky po dedine a v okolí obce. Patrí im veľké   ĎAKUJEM. 
Brigáda
Už minulý rok sme organizovali v obci brigádu, keď sme sadili okrasné stromy a zbierali smeti v obci. Bol to veľmi pekný deň, ak sa táto akcia opätovne zorganizuje verím, že nás bude viac. 
Aj tento rok sme mali dva termíny na brigádu ale súčasná situácia nám ich zrušila. Dúfam, že sprísnené podmienky poľavia a budeme ich môcť zorganizovať. Najbližšie by sme to chceli 01.05. alebo 02.05. a 08.05. alebo 09.05. Kto bude mať záujem nech nám dá vedieť na úrad, aby sme vedeli koľko nás bude a ako zorganizovať prácu.
Ešte by som sa na jednu vetu vrátila k DÚ. Objednať sa na termín na vývoz odpadu je riešenie  iba po skončenie núdzového stavu v republike. Ak sa tento stav odvolá, dočasné úložisko bude fungovať podľa normálneho režimu. Aj my sa musíme chrániť a chrániť aj Vás. 
Čo sa týka lavičiek, máme celé sady lavíc a stolov, už bolo pár príležitostí minulý rok, keď boli rozložené a čakali na Vás a veľmi málo občanov to využilo. Tento rok je to trochu iné. Dúfam, že na Deň obce sa už zrušia obmedzenia, a budeme môcť zorganizovať v jeden deň Deň matiek, Deň detí a aj Deň obce, už teraz Vás všetkých pozývam a teším na Vás.
Naša obec sa z roka na rok rozrastá, chcela by som Vás poprosiť, aby ste sa na seba neútočili, nehľadali v tých druhých iba zlé. Buďme k sebe tolerantnejší a pomáhajme si, lebo budovaním silnej komunity docielime viac, ako v hľadaní chýb v tom druhom
 Ja podávam svoju ruku aby som pomohla. Pridajte sa.

Mária Horváthová- starostka obce

Dátum vloženia: 16. 4. 2020 14:04
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 5. 2020 14:51
Autor:

Tlačivá na jednom mieste

Tlačivá

facebook

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia V-obrazegoogle playapp store