SELEKTUJME SPRÁVNE - SZELEKTÁLJUNK HELYESEN

Prosíme občanov, aby selektovali správne! Každý odpad treba umiestniť do správneho kontajnera

Prosíme občanov, aby selektovali správne! Každý odpad treba umiestniť do správneho kontajnera jednotlivo, nie vo vreciach. Keď nebudeme správne triediť, tým sa obci viac zvýši poplatok za uloženie odpadu.

Kérjük a lakosokat, hogy szelektáljanak helyesen! Minden hulladékot egyenként, nem zsákokban tisztán helyezzünk a megfelelő konténerbe. Ha nem fogunk helyesen szelektálni, akkor a falunak annál magasabb lesz a hulladéktárolási díj.

DO ZELENÝCH KONTAJNEROV PATRIA
Nevratné obaly zo skla z alkoholických alebo nealkoholických nápojov, poháre, tabuľové sklo z okien a dverí, sklenené črepy a pod.

DO MODRÝCH KONTAJNEROV PATRIA
Noviny, časopisy, kancelársky papier, reklamné letáky, stlačené krabice, kartóny, papierové obaly, papierové tašky. V malom množstve aj papier s kancelárskymi sponkami alebo skartovaný papier.

DO ŽLTÝCH KONTAJNEROV PATRIA
Neznečistené stlačené alebo zošliapnuté PET fľaše z nápojov, plastové a mikroténové vrecká, baliace fólie, polystyrén, tégliky z jogurtov, obaly z CD, obaly z pracích a čistiacich prostriedkov a kozmetiky.

DO ČERVENÝCH KONTAJNEROV PATRIA
Kovové obaly, konzervy, kovové výrobky a súčiastky, alobal, nápojové plechovky.

DO ORANŽOVÝCH KONTAJNEROV PATRIA
Viacvrstvové kombinované materiály, akými sú obaly z džúsov, smotany či mlieka.

Dátum vloženia: 9. 3. 2020 17:40
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 5. 2020 17:41