UVOĽŇOVANIE OPATRENÍ - ÓVINTÉZKEDÉSEK ENYHÍTÉSE

Ústredný krízový štáb SR schválil prvú fázu uvoľňovania opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu..

Ústredný krízový štáb SR schválil prvú fázu uvoľňovania opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu..

Od  22. apríla sa otvoria obchody a služby do 300 m2, prevádzky verejného stravovania, ale len cez výdajné okienko, vonkajšie športoviská s týmito podmienkami: bezkontaktný šport, bez šatní, bez obecenstva, dlhodobé ubytovne (bez možnosti spoločného stravovania),vonkajšie trhoviská, predaj automobilov aj autobazárov.

S platnosťou od 22. apríla majú seniori nad 65 rokov vyhradený čas na nakupovanie od pondelka do piatku, v čase od 9:00-11:00 hodiny.

A központi válságstáb jóváhagyta a koronavírus betegség terjedésének megakadályozása érdekében hozott óvintézkedések enyhítésének első fázisát.

Április 22- től, nyitva tarthatnak a 300 négyzetméternél kisebb alapterületű üzletek és szolgáltatásokat nyújtó egységek, továbbá az olyan étkezdék, ahol ablakon keresztül vehető át az étel, a szabadtéri sportpályák (az öltözők és a mosdók használata nélkül, csak olyan sportok űzhetőek, amelyben nem kerül sor fizikai kapcsolatra), a hosszú távú elszállásolást biztosító szálláshelyek (étkezés nélkül), a kültéri piacok, valamint az autószalonok és használtautó-kereskedések.

Április 22 - től érvényes, hogy a 65 év feletti nyugdíjasok hétfőtől péntekig, 9:00-11:00 óra között vásárolhatnak be az üzletekben.

22_04_2020_otvorenie_prevadzok_rezimove_opatrenia_HH_SR_0.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 125,62 kB